Home / Oscillators / CPPC7-A3B6-8.192TS
minImg
CPPC7-A3B6-8.192TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPC7-A3B6-8.192TS
Description:
XTAL OSC XO 8.1920MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 45mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series FIPO™ CPP
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 5V
Output CMOS
Base Resonator Crystal
Mfr Cardinal Components Inc.
Frequency 8.192 MHz