Home / Oscillators / CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
minImg
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Cardinal Components Inc.
Product No:
CPPFXC7LZ-A7BR-75.0TS
Description:
XTAL OSC XO 75.0000MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
Series FIPO™ CPPFX
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Mfr Cardinal Components Inc.
Frequency 75 MHz