CPR0324R00KE14
Vishay Dale
Product No:
CPR0324R00KE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES 24 OHM 3W 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.375" (9.53mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Size / Dimension 0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 24 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 3W