CPW0512R00FB14
Vishay Dale
Product No:
CPW0512R00FB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 12 OHM 5W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 5W