CPW1022R00GB14
Vishay Dale
Product No:
CPW1022R00GB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 22 OHM 10W 2% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Size / Dimension 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 22 Ohms
Series CPW
Power (Watts) 10W