CR0201-20W-4751FT
Venkel
Product No:
CR0201-20W-4751FT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0201
Description:
RES 4.75K OHM 1% 1/20W 0201
In Stock : 1890000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 4.75 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W