CR0201AFW-1102GAS
Bourns Inc.
Product No:
CR0201AFW-1102GAS
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RESA-AS 0201 11K 1% 50MW TC200
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 kOhms
Series CRxxxxA-AS
Power (Watts) 0.05W, 1/20W