CR0217R4F
Meritek
Product No:
CR0217R4F
Manufacturer:
Meritek
Description:
RES SMD 17.4 OHM 1% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance 17.4 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W