CR02332J
Meritek
Product No:
CR02332J
Description:
RES SMD 3.3K OHM 5% 3/4W 2010
In Stock : 124000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance 3.3 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W