CR0402-16W-331JT
Venkel
Product No:
CR0402-16W-331JT
Description:
RES 330 OHM 5% 1/16W 0402
In Stock : 20000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 330 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W