CR0402AFX-6812GLF
Bourns Inc.
Product No:
CR0402AFX-6812GLF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
RESA 0402 68K1 1% 63MW TC100
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 68.1 kOhms
Series CR-A
Power (Watts) 0.063W, 1/16W