CR043481F
Meritek
Product No:
CR043481F
Manufacturer:
Meritek
Description:
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance 3.48 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W