CR0603-10W-133JT
Venkel
Product No:
CR0603-10W-133JT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0603
Description:
RES 13K OHM 5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 13 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W