CR0603-10W-330JT
Venkel
Product No:
CR0603-10W-330JT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0603
Description:
RES 33 OHM 5% 1/10W 0603
In Stock : 695000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 33 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W