CR0603-16W-2213FT
Venkel
Product No:
CR0603-16W-2213FT
Description:
RES 221K OHM 1% 1/16W 0603
In Stock : 14000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 221 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W