CR104324F
Meritek
Product No:
CR104324F
Manufacturer:
Meritek
Description:
RES SMD 4.32M OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance 4.32 MOhms
Series CR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W