CR1206-4W-203JT
Venkel
Product No:
CR1206-4W-203JT
Manufacturer:
Venkel
Package:
1206
Description:
RES 20K OHM 5% 1/4W 1206
In Stock : 30000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 5000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 20 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W