CR2512-FX-1100ELF
Bourns Inc.
Product No:
CR2512-FX-1100ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
2512
Description:
RES SMD 110 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 110 Ohms
Series CR2512
Power (Watts) 1W