CR5210-10
CR Magnetics Inc.
Product No:
CR5210-10
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
Description:
SENSOR CURRENT MAGNETIC 10A DC
In Stock : 3
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Unidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Response Time 250ms
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 10A
Series CR5200
Accuracy ±1%
Sensitivity -
Package / Case Module
Number of Channels 1
Sensor Type Magnetic Modulator, Closed Loop
Voltage - Supply 24V