CR54-680KC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CR54-680KC
Description:
FIXED IND 68UH 610MA 460MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 460mOhm Max
Series CR54
Inductance 68 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11.7MHz