CR75NP-330KC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CR75NP-330KC
Description:
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD
In Stock : 2532
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Series CR75
Inductance 33 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz