CRA04S043510KJTD
Vishay Dale
Product No:
CRA04S043510KJTD
Manufacturer:
Vishay Dale
Description:
RES ARRAY 2 RES 510K OHM 0404
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series CRA04
Power Per Element 62.5mW