CRA06P0431K80JTA
Vishay Dale
Product No:
CRA06P0431K80JTA
Description:
RES ARRAY 2 RES 1.8K OHM 0606
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Supplier Device Package -
Series CRA06
Power Per Element 62.5mW