CRC3A4E151JT
KYOCERA AVX
Product No:
CRC3A4E151JT
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series CRC, Kyocera
Power Per Element 62.5mW