CRCW0805487RDHEAP
Vishay Dale
Product No:
CRCW0805487RDHEAP
Description:
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 487 Ohms
Series CRCW-P
Power (Watts) 0.125W, 1/8W