CRCW08056K49FKEC
Vishay Dale
Product No:
CRCW08056K49FKEC
Description:
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.49 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W