CRCW12061M20JNTA
Vishay Dale
Product No:
CRCW12061M20JNTA
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1206
Description:
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 MOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.25W, 1/4W