CRCW120633R0KNEAIF
Vishay Dale
Product No:
CRCW120633R0KNEAIF
Description:
RES SMD 33 OHM 10% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 Ohms
Series CRCW-IF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W