CRCW120649K9DHEAP
Vishay Dale
Product No:
CRCW120649K9DHEAP
Package:
1206
Description:
RES SMD 49.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series CRCW-P
Power (Watts) 0.25W, 1/4W