CRCW121816R0JNEK
Vishay Dale
Product No:
CRCW121816R0JNEK
Package:
1218
Description:
RES SMD 16 OHM 5% 1W 1218
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 16 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 1W