CRCW121836R0JNEKHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW121836R0JNEKHP
Package:
1218
Description:
RES SMD 36 OHM 5% 1.5W 1218
In Stock : 3475
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 36 Ohms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 1.5W