CRCW20105K10FKEFHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW20105K10FKEFHP
Description:
RES SMD 5.1K OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 5.1 kOhms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 1W