CRCW2512220KFHEGP
Vishay Dale
Product No:
CRCW2512220KFHEGP
Package:
2512
Description:
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 220 kOhms
Series CRCW-P
Power (Watts) 1W