CRCW251266R5FKEGHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW251266R5FKEGHP
Package:
2512
Description:
RES SMD 66.5 OHM 1% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 66.5 Ohms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 1.5W