CRCW25127K68FKEGHP
Vishay Dale
Product No:
CRCW25127K68FKEGHP
Package:
2512
Description:
RES SMD 7.68K OHM 1% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.68 kOhms
Series CRCW-HP
Power (Watts) 1.5W