CRGCQ0402J15R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGCQ0402J15R
Package:
0402
Description:
RES 15 OHM 5% 1/16W 0402
In Stock : 228709
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 Ohms
Series CRGCQ
Power (Watts) 0.063W, 1/16W