CRGCQ1210F180R
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGCQ1210F180R
Package:
1210
Description:
RES 180 OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 45612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 180 Ohms
Series CRGCQ
Power (Watts) 0.5W, 1/2W