CRGCQ1210J100K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGCQ1210J100K
Package:
1210
Description:
RES 100K OHM 5% 1/2W 1210
In Stock : 44001
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings AEC-Q200
Resistance 100 kOhms
Series CRGCQ
Power (Watts) 0.5W, 1/2W