CRGCQ2512J6M8
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGCQ2512J6M8
Package:
2512
Description:
RES 6.8M OHM 5% 1W 2512
In Stock : 33837
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 MOhms
Series CRGCQ
Power (Watts) 1W