CRGP2010F27K
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CRGP2010F27K
Package:
2010
Description:
RES 27K OHM 1% 1.25W 2010
In Stock : 11122
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 27 kOhms
Series CRGP
Power (Watts) 1.25W