CRS2512-JW-3R3ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRS2512-JW-3R3ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
2512
Description:
RESHIGHSURGE 2512 3R3 5% 2W TC20
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 3.3 Ohms
Series CRS
Power (Watts) 2W