CRT0603-AZ-1273ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRT0603-AZ-1273ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0603
Description:
RES SMD 127KOHM 0.05% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 127 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W