CRT0603-BY-2152ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRT0603-BY-2152ELF
Package:
0603
Description:
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 21.5 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W