CRT0805-BX-2492ELF
Bourns Inc.
Product No:
CRT0805-BX-2492ELF
Package:
0805
Description:
RESTHINFILM 0805 24K9 0.1% 125MW
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 24.9 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W