CRUR05BB301RS1
Aillen
Product No:
CRUR05BB301RS1
Manufacturer:
Aillen
Package:
0805
Description:
RES 301 OHM 0.1% 1/10W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 301 Ohms
Series UR05
Power (Watts) 0.1W, 1/10W