Home / Crystals / CS325S12000000AGQT
minImg
CS325S12000000AGQT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CS325S12000000AGQT
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Series CS325S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 12 MHz