CS70-B2GA221KYNS
TDK Corporation
Product No:
CS70-B2GA221KYNS
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 220PF 250VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF