CSC08A01330RGEK
Vishay Dale
Product No:
CSC08A01330RGEK
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
8-SIP
Description:
RES ARRAY 7 RES 330 OHM 8SIP
In Stock : 2667
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 7
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SIP
Series CSC
Power Per Element 200mW
Package / Case 8-SIP
Resistor Matching Ratio -
Number of Pins 8
Mfr Vishay Dale
Resistance (Ohms) 330
Circuit Type Bussed
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C