CSC08A0310K0FEK
Vishay Dale
Product No:
CSC08A0310K0FEK
Description:
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP
In Stock : 923
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Series CSC
Power Per Element 300mW
Mfr Vishay Dale
Resistance (Ohms) 10k
Circuit Type Isolated
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C