CSI-RGFI-300-UFFR
Linx Technologies Inc.
Product No:
CSI-RGFI-300-UFFR
Description:
CBL ASSY U.FL-RPSMA J-PL 11.811"
In Stock : 339
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Gray
2nd Connector U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 11.811" (300.00mm)
Mfr Linx Technologies Inc.
1st Contact Gender Male
Style U.FL (UMCC) to RP-SMA
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 3 GHz